گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

روشی که در فیلتر unsharp mask در فتوشاپ استفاده می شود، این است که با تیز کردن گوشه های عکس، باعث می شود که عکس زننده تر به نظر برسد. منظور از تیز کردن عکس، این است که تضاد (contrast) را بین پیکسل های گوشه ی تصویر زیاد می کند.

در فتوشاپ، به طور کلی 5 فیلتر برای sharpen کردن تصویر وجود دارد، که فیلتر های smart sharpen و unsharp mask، مهم ترین آن ها هستند.

در این آموزش، با فیلتر unsharp mask آشنا می شویم.

 

مراحل اعمال فیلتر unsharp mask در فتوشاپفیلتر unsharp mask در فتوشاپ

  1. در پنل لایه ها، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)
  2. از filter->render->unsharp mask را انتخاب می کنیم تا پنجره unsharp mask باز شود.
  3. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
  4. ویژگی amount: مقدار contrast را نشان می دهد. یعنی وقتی که فتوشاپ حاشیه ی یک عکس را پیدا می کند، چقدر یک طرف حایشه را تاریک تر و طرف دیگر حاشیه را روشن تر کند.
  5. ویژگی radius: یعنی چند پیکس از هر طرف حاشیه ی عکس، می خواهیم که amount بر روی آن اعمال شود. معمولا این مقدار را بر روی 1 یا 2 قرار می دهیم. طوری که یک حاشیه ی سیاه رنگ مثل سایه دور عکس پیدا نباشد.
  6. ویژگی Threshold: باعث می شود که زننده کردن در ناحیه هایی که contrast زیادی در آنها وجود ندارد، کم و زیاد شود. هر چه زیاد باشد، زنندگی این ناحیه ها کمتر می شود.

Amount را حدودا بر روی 200 و radius را حدودا بر روی 3 و threshold را بر روی 5 قرار می دهیم و ok می کنیم.

 

 

تدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filterتبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر unsharp mask در فتوشاپ

بعد از اعمال فیلتر unsharp mask در فتوشاپ ، لایه ی تصویر که در ابتدا یک لایه ی یک قسمتی بود، به یک لایه ی 3 قسمتی مطابق شکل رو به رو تبدیل می شود:

  1. خود لایه ی تصویر
  2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
  3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

مثالی از اعمال فیلتر unsharp mask در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر unsharp mask در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ