گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از فیلتر zigzag در فتوشاپ ، می توانیم یک قسمت انتخاب شده از تصویر را به صورت دایره ای، کج (یا منحرف) کنیم. در این آموزش، مراحل استفاده از این فیلتر را می آموزیم. فیلتر zigzag، از گروه فیلترهای distort فتوشاپ است که برای کج و منحرف کردن تصویر کاربرد دارد. از دیگر فیلتر های distort، می توان فیلتر twirl، فیلتر wave، فیلتر spherize، فیلتر shear، فیلتر ripple، فیلتر pinch و فیلتر polar coordinates اشاره کرد.

 

آموزش فیلتر zigzag در فتوشاپ - گرافیشامراحل اعمال فیلتر zigzag در فتوشاپ

 1. در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)
 2. از filter->distort->zigzag را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
 3. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
 4. ویژگی amount: با استفاده از این ویژگی مقدار و جهت کجی را مشخص می کنیم. هر چه بیشتر باشد، کجی نیز بیشتر است. اگر آن را به سمت راست بیشتر کنیم، کجی در یک جهت و اگر به سمت چپ زیاد کنیم، کجی در جهت دیگر افزایش می یابد.
 5. ویژگی ridges: با استفاده از این ویژگی می توانیم تعداد واژگونی هایی که از مرکز تصویر تا اطراف قسمت انتخاب شده، اتفاق می افتد را تنظیم کنیم.
 6. ویژگی style: با استفاده از این ویژگی، می توانیم مکانی که می خواهیم فیتلر zigzag اعمال شود را انتخاب کنیم. که 3 حالت می تواند داشته باشد:
  1. around center: پیکسل های اطراف قسمت انتخاب شده را می چرخاند(کج می کند). اگر هیچ قسمتی از تصویر انتخاب نشده باشد، وسط تصویر را در نظر می گیرد.
  2. out from center: فیلتر zigzag را به دور از وسط تصویر یا قسمت انتخاب شده، اعمال می کند.
  3. pond ripples: فیلتر zigzag را طوری اعمال می کند که قسمت انتخاب شده ی تصویر(یا وسط تصویر اگر هیچ قسمتی انتخاب نشده باشد) را به سمت بالا و چپ تصویر یا به سمت پایین و راست تصویر کج کند.
 7. وقتی تنظیمات لازم را اعمال کردیم، ok می کنیم تا فیلتر zigzag اعمال شود.

 

تدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filterتبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر zigzag در فتوشاپ

 1. خود لایه ی تصویر
 2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
 3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

مثالی از اعمال فیلتر zigzag در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر zigzag در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ