گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از ابزار content aware move tool در فتوشاپ ، می توانیم یک شی موجود در عکس را بگیریم و آن را در جای دیگری از عکس قرار دهیم.

 

مراحل استفاده از ابزار content aware move tool در فتوشاپابزار content aware move tool در فتوشاپ

 1. از نوار ابزار، ابزار content-aware move tool را انتخاب کنیم. (میانبر shift+j)
 2. دور شی ای که می خواهیم در تصویر جابه جا شود، را انتخاب می کنیم، (اصلا نیازی نیست که به صورت دقیق این کار را انجام دهیم.)
 3. درون قسمت انتخاب شده، کلیک کرده و کلیک را نگه داشته و موس را جابه جا کرده و شی را در جای دیگری ول می کنیم.

 

بررسی آپشن های ابزار content aware move tool در فتوشاپ

آموزش ابزار content aware move tool در فتوشاپ

 1. فرض کنیم با استفاده از این ابزار یک شکل کشیده ایم و حال می خواهیم یک شکل دیگر در کنار آن بکشیم بدون این که شکل اول از دست برود. برای این کار؛ گزینه ی دوم را انتخاب می کنیم سپس شکل دوم را می کشیم یا می توانیم در هنگام کشیدن شکل دوم، کلید شیفت را نگه داریم.
 2. فرض کنیم می خواهیم قسمتی از شکل اول را جدا کنیم. برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا در هنگام جداسازی، کلید alt را نگه می داریم.
 3. فرض کنیم می خواهیم قسمت مشترک شکل اول با شکل که در ادامه می خواهیم بکشیم را به دست آوریم، برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا کلیدهای shift+alt را نگه می داریم، سپس شکل دوم را می کشیم.
 4. با استفاده از گزینه ی بعدی، می توانیم اشتراک قسمت کشیده شده و قسمتی که در ادامه رسم می کنیم را به دست آوریم.
 5. ویژگی mode: دو حالت می تواند داشته باشد:
  • Move برای وقتی که می خواهیم جای یک شی را در تصویر تغییر دهیم.
  • Extend: برای وقتی که می خواهیم شی انتخاب شده را گسترش دهیم تا قسمت های بیشتری از تصویر را بگیرد.
 6. ویژگی adaptation: وقتی که قسمت انتخاب شده را جابه جا کردیم، با استفاده از ویژگی adaptation در نوار آپشن، می توانیم میزان دخالت فتوشاپ را تنظیم کنیم، اگر مقدار آن را بر روی very strict قرار دهیم، فتوشاپ کمترین دخالت را دارد و اگر بر روی very loose قرار دهیم، بیشترین دخالت را. منظور از بیشترین دخالت این است که فتوشاپ سعی می کند تا پیکسل های اطراف قسمت انتخاب شده را بررسی کرده و جای قسمت جابه جا شده را پیکسل هایی مشابه آن پیکسل ها پر کند.
 7. ویژگی sample all layers: با انتخاب این گزینه، وقتی که در حال انتخاب تصویر هستیم، لایه های دیگر نیز در نظر گرفته می شوند.

 

مثالی از استفاده از ابزار content aware move tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

ابزار content aware move tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

2 Responses to ابزار content aware move tool در فتوشاپ – Content-Aware Move Tool

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ