گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

برای تغییر و اصلاح قسمت انتخاب شده از تصویر، از ابزار edit in quick mask mode در فتوشاپ استفاده می کنیم. در این آموزش گرافیشا، با این مراحل استفاده از این ابزار آشنا می شویم.

ابزار edit in quick mask mode در فتوشاپ

مراحل استفاده از ابزار edit in quick mask mode در فتوشاپ

  1. قسمت مورد نظر از تصویر را انتخاب می کنیم.
  2. از نوار ابزار، ابزار edit in quick mask mode را انتخاب می کنیم. (میانبر q)
  3. برای خارج شدن از حالت quick mask mode، نیز کافی است کلید q را بزنیم.

نکته: نوار آپشنی برای برای ابزار Edit in Quick Mask Mode موجود نیست. چرا که بیشتر یک حالت است تا یک ابزار.

 

تغییر رنگ پس زمینه برای ابزار edit in quick mask mode در فتوشاپ

در حالت پیش فرض، وقتی ابزار Edit in Quick Mask Mode را انتخاب می کنیم، همه جای تصویر به غیر از قسمت انتخاب شده، به رنگ صورتی در می آید. بسته به تصویری که در حال ویرایش هستیم، این رنگ می تواند مناسب باشد یا اینکه بهتر است که رنگ دیگری انتخاب کنیم. از آنجا وقتی به حالت quick mask mode می رویم، یک کانال آلفا در پنل channels به نام quick mask ساخته می شود، می توانیم از آن برای تغییر رنگ ماسک استفاده کنیم.

بر روی thumbnail آن دابل کلیک می کنیم. سپس از پنجره ی باز شده، از قسمت color رنگ را تغییر می دهیم.

 

ویرایش تصویر در حالت ماسک

حال که رنگ ماسک را به رنگ مورد نظر در آوردیم، نوبت به آن می رسد که با استفاده از ابزار brush، قسمت هایی که می خواهیم به قسمت انتخاب شده اضافه کنیم یا قسمت هایی که می خواهیم از آن کم کنیم را انجام دهیم.

برای اضافه کردن یک قسمت به قسمت انتخاب شده، رنگ foreground را بر روی سفید قرار می دهیم و سپس با استفاده از ابزار براش، بر روی تصویر می کشیم.

برای حذف کردن یک قسمت از قسمت انتخاب شده، رنگ  foreground را بر روی سیاه قرار می دهیم و سپس با استفاده از ابزار براش، بر روی تصویر می کشیم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ