گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از ابزار move tool در فتوشاپ ، می توانیم جای لایه ها را در صفحه تغییر دهیم. در این آموزش، با مراحل استفاده از ابزار move tool در فتوشاپ و نوار ابزار آن آشنا می شویم.

همچنین اگر ابزار دیگری انتخاب شده است و می خواهیم که به صورت موقتی به این ابزار دسترسی داشته باشیم، می توانیم از کلید ctrl را بگیریم.

ابزار move tool در فتوشاپ

مراحل استفاده از ابزار move tool در فتوشاپ

  1. از نوار ابزار، ابزار move tool را انتخاب می کنیم. (میانبر v)
  2. لایه ی مورد نظر را در پنل layers انتخاب می کنیم.
  3. در سند، کلیک را پایین نگه داشته و آن را جابه جا می کنیم.

 

آپشن های ابزار move tool در فتوشاپ

آپشن های مربوط به ابزار move tool در بالای سند قرار دارند و به شرح زیر اند:

ابزار move tool در فتوشاپ

  1. گزینه ی auto select: در حالت عادی، ابزار move tool ، لایه ای که در پنل لایه ها انتخاب شده است را تغییر می دهد. حال ممکن است بخواهیم لایه ای به غیر از لایه ی انتخاب شده را تغییر دهیم بدون اینکه ابتدا در پنل لایه ها، آن را انتخاب کنیم. برای این کار، این گزینه را انتخاب می کنیم، سپس در سمت راست آن، group را به layer تغییر می دهیم. یا می توانیم کلید ctrl را نگه داریم تا به صورت موقتی بتوانیم از این گزینه استفاده کنیم.
  2. در عکس بالا، 10 گزینه هم برای تعیین align و فاصله ی بین لایه موجود است که فقط وقتی که بیشتر از یک لایه انتخاب شده باشند، فعال می شوند. برای انتخاب بیشتر از یک لایه، در پنل لایه ها، کلید ctrl را نگه داشته و لایه های بیشتری را انتخاب می کنیم.
  3. گزینه ی show transform control: مثل وقتی که ctrl+t می زنیم، می توانیم ابعاد لایه انتخاب شده را تغییر دهیم.
  4. 6 آیکون بعدی، برای تنظیم align، یعنی در یک ردیف قرار گرفتن لایه های انتخاب شده، کابرد دارند. این 6 آیکون وقتی که 2 لایه یا بیشتر انتخاب شده باشد، فعال می شوند و یک لایه نسبت به لایه های دیگر align می شود.
  5. 6 آیکون بعدی نیز تنظیم فاصله ی بین لایه ها کاربرد دارند که وقتی 3 لایه یا بیشتر انتخاب شده باشند، فعال می شوند.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ ، در گرافیشا.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ