گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در فتوشاپ، می توانیم یک مسیر ایجاد کنیم و سپس با استفاده از ابزار type، کاری کنیم که نوشته ی ما، فقط بر روی این مسیر، اعمال می شود. در این آموزش، با ترفند افزودن متن روی مسیر در فتوشاپ آشنا می شویم.

مراحل افزودن متن روی مسیر در فتوشاپ

  1. ابتدا یکی از ابزار های کشیدن مسیر را انتخاب می کنیم.از نوار ابزار، ابزار ellipse tool را انتخاب می کنیم. سپس در سمت چپ نوار آپشن مربوط به این ابزار، از منوی باز شونده که ابتدا بر روی shape است، گزینه ی path را انتخاب می کنیم.
  2. یک بیضی بر روی عکس می کشیم.
  3. ابزار type را انتخاب می کنیم و اشاره گر موس را بر روی مسیری که کشیده ایم، قرار می دهیم تا شکل اشاره گر تغییر کند. یک کلیک می کنیم و شروع به نوشته می کنیم.
  4. وقتی کار نوشته تمام شد، از نوار آپشن ابزار type، آیکون یکی مانده به آخر در سمت راست را انتخاب می کنیم تا نوشته اعمال شود.

نکته: در این وضعیت، مسیری که ساخته ایم و نوشته ای که بر روی آن قرار داده ایم، با هم یک لایه را ایجاد می کنند. در صورت تغییر موقعیت آن، هم نوشته و هم مسیر با هم تغییر می کنند.

حال می توانیم ابزار path selection tool را انتخاب کنیم و نقطه ی شروع و پایان متن را تغییر دهیم. نقطه ی شروع با یک علامت ضربدر و نقطه ی پایان با یک علامت نقطه بر روی خط مشخص هستند.

مثالی از افزودن متن روی مسیر در فتوشاپ به صورت زیر است:

افزودن متن روی مسیر در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ