گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش گرافیشا، می خواهیم روش ساختن شکل در فتوشاپ را می آموزیم. منظور از شکل، هر شکل دلخواه است نه شکل های از پیش ساخته شده ی خود فتوشاپ.

در این آموزش قصد داریم تا یک ستاره بسازیم. دقت کنیم که چون شکل ها در فتوشاپ، به صورت vector هستند، می توانیم در آینده از این ستاره دوباره در اندازه ی های بزرگتر بدون کاهش کیفیت استفاده کنیم.

برای ساختن شکل در فتوشاپ ، مراحل زیر را طی می کنیم:

  1. از نوار ابزار، ابزار polygon tool را انتخاب می کنیم.
  2. در نوار آپشن مربوط به ابزار polygon tool، بر روی آیکون چرخ دنده کلیک می کنیم و تیک گزینه ی star را فعال می کنیم و مقدار indent sides by را بر روی 52.5 درصد قرار می دهیم.
  3. حال، کافی است در یک نقطه کلیک کرده و بکشیم و در جای دیگر رها کنیم. تا شکل یک ستاره ساخته شود.

ذخیره شکل برای استفاده دوباره

بعد از ساختن شکل در فتوشاپ ، نوبت به ذخیره آن می رسد تا در آینده دوباره بتوانیم از آن استفاده کنیم. برای این کار، داریم:

  1. ابتدا از پنل layers، لایه ی شکل را انتخاب می کنیم.
  2. سپس از Edit->Define Custom shape را انتخاب می کنیم.
  3. سپس از پنجره ی باز شده، نام شکل را وارد کرده و ok می کنیم.

استفاده مجدد از شکل:

حال برای استفاده ی مجدد از آن، کافی است که:

  1. ابزار custom shape tool را انتخاب کنیم.
  2. سپس در نوار آپشن مربوط به این ابزار، بر روی shape کلیک کرده، سپس بر روی چرخ دنده کلیک کرده و گزینه ی all را انتخاب می کنیم تا همه ی شکل ها مشخص شوند.
  3. حال scroll می کنیم تا به انتهای شکل ها برسیم. در آن جا می توانیم آن را انتخاب کرده و از آن استفاده کنیم.

مثالی از ساختن شکل در فتوشاپ به صورت زیر است:

ساختن شکل در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ