گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

همین طور که با فتوشاپ کار می کنیم، لایه ی جدید می سازیم و… باعث می شود که حجم فایل .psd نهایی بیشتر شود. راه هایی برای جلوگیری از این زیاد شدن است، که در زیر بررسی شده اند.

روش های کاهش اندازه سند در فتوشاپ

rasterize layer:

لایه هایی که آن ها را به smart object تبدیل کرده ایم و اندازه ی آن ها را کوچکتر کرده ایم، اگر مطمئن هستیم که در ادامه ی کار، نیازی به بزرگ کردن اندازه ی آن ها نداریم، می توانیم اطلاعات اضافی آن لایه را دور بریزیم تا از حجم آن کاسته شود. کافی است که در پنل لایه ها در فتوشاپ بر روی آن لایه راست کلیک کرده و گزینه ی rasterize layer را بزنیم.

merge layers:

می توانیم چند لایه را انتخاب کنیم، سپس گزینه ی Layer->Merge Layers را بزنیم تا همه ی لایه های انتخاب شده را به یک لایه تبدیل کند. با این کار، حجم کمتر می شود، اما قابلیت انعطافی که قبلا داشتیم نیز کمتر می شود و دیگر نمی توانیم که هر کدام از این لایه ها را به صورت جداگانه تغییردهیم. در این مورد نیز، فقط اگر مطمئن هستید که دیگر نمی خواهید لایه ها را به صورت جداگانه تغییر دهید، merge layers را انجام دهید.

Flatten Image:

می توانیم از Layer->Flatten Image به این گزینه دسترسی داشته باشیم. همچنین در سمت راست پنل layers، اگر بر روی آیکون آپشن ها کلیک کنید، می توانیم Flatten Image را ببینید. با این کار حجم کار بسیار کم می شود اما عیب این روش این است که همه ی لایه ها، به یک لایه تبدیل می شوند و دیگر تقریبا هیچ جابه جایی و… نمی توانیم بر روی لایه انجام دهیم. روش جایگزین این روش، که باعث می شود که فایل اصلی فوتوشاپ تغییری نکند، این است که در هنگامی که می خواهیم فایل را ذخیره کنیم، آن را با پسوند .jpg ذخیره کنیم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ