گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش گرافیشا می خواهیم با یک ترفند جالب در فتوشاپ آشنا شویم. می خواهیم یک تصویر در فتوشاپ باز کنیم. با استفاده از اابزار type tool در فتوشاپ نیز یک متن ایجاد کنیم. سپس تصویر را درون این متن قرار داده و یک اثر جالب ایجاد کنیم.

مراحل قرار دادن عکس درون متن در فتوشاپ

 1. عکس مورد نظر را در فتوشاپ باز می کنیم. (ببینید: روش های باز کردن تصویر در فتوشاپ)
 2. در پنل layers فتوشاپ بر روی لایه راست کلیک کرده و گزینه ی duplicate layer را می زنیم تا از آن یک کپی ساخته شود.
 3. در زیر لایه ی تازه ساخته شده، یک لایه ی جدید بسازید. این کار را می توانیم با کلیک بر روی آیکون new layer در پایین صفحه انجام دهیم.
 4. این لایه، لایه ای است که می خواهیم متنمان را در آن قرار دهیم. آن را انتخاب می کنیم و به آدرس زیر می رویم Edit->Fill . سپس از پنجره ی باز شده، در قسمت use، گزینه ی black را انتخاب می کنیم.
 5. حال ابزار type tool را انتخاب می کنیم. و متن مورد نظر را تایپ کرده و همچنین می توانیم فونت آن را نیز تغییر دهیم.
 6. سپس در نوار ابزار، ابزار move tool را انتخاب کرده و ctrl+t را فشار می دهیم و متن را به اندازه ی دلخواه در می آوریم.
 7. حال در پنل layer، بر روی لایه ای که یک کپی از لایه ی اصلی است، راست کلیک کرده و گزینه ی Create Clipping Mask را انتخاب می کنیم. (ببینید: ساختن clipping mask در فتوشاپ)
 8. حال لایه ی مربوط به متن را انتخاب کرده و از پایین پنل layers، بر روی آیکون fx کلیک کرده و گزینه ی drop shadow را می زنیم.
 9. از پنجره ی باز شده، رنگ را به سفید تغییر می دهیم و opacity را حدودا بر روی 60 قرار می دهیم و زاویه ی آن را بر روی 0 قرار می دهیم و distance را نیز برابر با 5px قرار می دهیم.
 10. همچنین مود آن را بر روی normal قرار می دهیم.
 11. ok می کنیم.

قرار دادن عکس درون متن در فتوشاپ 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ