گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

تایپوگرافی لوگو ، فراتر از انتخاب فونت مناسب برای طراحی و درست تنظیم کردن اندازه ی آن است. بلکه یک هنر و مهارت است. در این مقاله چندین نکته بسیار عالی برای بهتر کردن تایپوگرافی لوگو ، بروشور و کارت تجاری را بررسی می کنیم.

8 روش برای بهبود تایپوگرافی لوگو در زیر آمده اند:

انتخاب مد فونت به صورت مناسب

بسته به پیامی که طرح ما دارد، مد فونت را انتخاب کنیم. هر typeface، مد مخصوص به خود را دارد: ممکن است مد آن دوستانه، فانتزی، جدی یا احمقانه باشد. اما همه ی فونت ها را نمی توان برای همه ی شرایط به کار برد. باید به پیامی که در هر فونت نهفته است و اینکه آیا این فونت به طراحی ما می خورد یا خیر، دقت کنیم. یک روش خوب برای این کار، بررسی بعضی مفاهیم و کیفیت هایی است که از طراحی مان انتظار داریم. با دانستن این پیام ها، بهتر می توانیم فونت مناسب را انتخاب کنیم.

روش های بهتر کردن تایپوگرافی لوگو

اندازه فونت

اندازه ی فونت را بر حسب طرحی که داریم، به درستی تنظیم کنیم: وقتی که فونت را انتخاب می کنیم و آن را در طرحمان قرار می دهیم، خوانا بودن آن، باید اولین نگرانی ما باشد. نمی خواهیم که مخاطبانمان در خواندن متن دچار مشکل باشند.

ساختن سلسله مراتب

یک سلسله مراتب درست کنیم: وقتی یک طراحی، سلسله مراتب دارد، این طراحی به خوبی مرتب و سازماندهی شده است و راحت می توانیم به قسمت های مختلف آن دسترسی داشته باشیم و پیدا کردن اطلاعات مورد نیازمان کار راحتی خواهد بود.

استفاده ی درست از فاصله گذاری و align کردن

جزئیات در یک طراحی می تواند آن طراحی را به وجود آورد یا اینکه آن را به کلی نابود کند. و یک سری جزئیات که بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب دارد، فاصله گذاری و align کردن است. این دو ویژگی می توانند فرق بین یک طراحی شلوغ و گیج کننده با یک طراحی تمیز و با نظم باشند. باید kerning، tracking و leading را در نوشته به درستی رعایت کنیم. (ببینید: بررسی kerning و نقش آن در طراحی لوگو)

استفاده از تعداد محدودی فونت

یکی از نکات مهمی که در تایپوگرافی لوگو باید در نظر بگیریم، این است که از تعداد محدودی از typefaceها، وزن فونت ها و استایل های فونت ها استفاده کنیم. معمولا استفاده از حداکثر 3 فونت در طراحیمان به نظر مناسب می رسد. اگر دنبال شروعی برای ترکیب کردن فونت های مختلف هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید دو فونت sans serif و serif را به هم ترکیب کنید. ترکیب این دو، معمولا نتایج خوبی به دنبال دارد.

لازم نیست که همه ی قسمت های نوشته، بولد یا ایتالیک یا دارای استایل های دیگر باشد. یک متن بولد یا ایتالیک می توانید چیز خوبی باشد، اما نباید در استفاده از استایل ها برای فونت هایمان زیاده روی کنیم.

تایپوگرافی لوگو

تغییر ندادن فونت به صورت دستی

در تایپوگرافی لوگو ، لازم است که از فونت ها به همان شکل که هستند، استفاده کنیم: یکی از ویژگی های نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ یا illustrator این است که امکان تغییر تناسب فونت را می دهد. یعنی می توانیم طول فونت را تغییر دهیم اما ارتفاع آن تغییری نکند. بهتر است که از انجام این کار دوری کنیم. (مثلا در نرم افزار فتوشاپ، می توانیم با گرفتن کلید شیفت در هنگان free transform، از این کار جلوگیری کنیم.)

پس زمینه مناسب

رنگ فونت باید بر روی پس زمینه ی مناسبی استفاده شود: تایپوگرافی لوگو به ندرت به تنهایی کار می کند، معمولا همراه با دیگر عناصر طراحی است. یکی از این عناصر طراحی که زیاد مورد استفاده است، پس زمینه است. برای اینکه یک نوشته به خوبی مشخص باشد، مهم است که متن تضاد مناسبی با دیگر اجزای طراحی داشته باشد. همچنین از پس زمینه های شلوغ که می تواند باعث سخت شدن کار کاربر برای خواندن متن باشد، دوری کنیم.

روش های بهتر کردن تایپوگرافی لوگو

منبع: با ترجه و تلخیص از canva.

همین الآن لوگوی خود را سفارش دهید:


سفارش لوگو

آخرین آموزش های فتوشاپ