گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در لوگو سمبلی ، از سمبل ها برای ساخت لوگو استفاده شده است. سمبل ها جالب و به یاد ماندنی هستند. یک سمبل می تواند هر چیزی از یک برگ سبز تا یک حیوان خاص یا شکل های هندسی باشد. بیشتر سمبل ها در جهان شناخته شده هستند. در حالی که بسیاری از سمبل های جدید، نسخه ی تکامل یافته و ویرایش شده ی سمبل های قدیمی هستند؛ بسیاری از سمبل های جدید، از اول ساخته شده اند.

نکته ی مهم: مشکلی که در طراحی لوگو سمبلی وجود دارد، این است که: ممکن است ما به عنوان طراح لوگو، نفر اولی نباشیم که طرح یک سمبل به ذهنمان می رسد و وقتی که لوگوی سمبلی را می سازیم، متوجه شویم که گروه دیگری قبلا آن را ساخته اند.

بیاید در این مقاله فقط خوذمان را به سمبل ها برای ساختن لوگو محدود کنیم. هدف از این کار هم این است که گاهی اوقات فقط بررسی مسئله از ابتدایی ترین چیز ها، می تواند بهترین جواب ها را به دنبال داشته باشد.

 

تعدادی از شرکت ها که از لوگو سمبلی استفاده کرده اند:

target:

لوگو سمبلی شرکت target همیشه قرمز رنگ بوده است. البه وقتی که شرکت، یک شرکت نوپا بوده، طراحی به این شکل، کمی اغراق در کار بوده است.

لوگو سمبلی

لوگو سمبلی شرکت General Electric

shell:

در سال 1900، لوگوی شرکت، یک لوگوی سیاه و سفید بوده که تا 1948 طول کشیده و در این سال، رنگ های قرمز و زرد اضافه شدند. طراحی های دوباره از طراحی اولیه فاصله نگرفتند و فقط نام شرکت دور و بر نماد آن جابه جا می شده. در آخرین لوگوی شرکت، دیگر نام آن وجود ندارد. اما دیگر نیازی هم به آن نیست.

لوگو سمبلی

Volkswagen:

لوگوی این شرکت، نتیجه یک مسابقه بود که بین چند نفر برقرار شد تا ببینند که کدام یک بهترین ایده را برای شرکت می دهد. لوگوی اولیه که سیاه و سفید بود، هم حروف V,W را در برداشت و هم swastika (صلیب شکسته ی نازی های آلمان) به خاطر رژیم هیتلر. مدتی بعد، شرکت Post-WWII، مالکیت شرکت را به عهده گرفت. آن ها حروف V,W را نگه داشتند اما دایره که الهام گرفته از پرچم نازی ها بود را حذف کردند. مدتی بعد، مالکیت آن را دوباره آلمانی ها به عهده گرفتند و لوگو بیشتر مشابه قبل شد.

لوگو سمبلی

Starbucks:

تصویر مشهور موجود بر روی لوگو سمبلی شرکت starbucks، یک موجود اساطیری یونانی به نام siren است. بر اساس افسانه ها، siren، کشتی ها با آواز خواندن و صدای زیبایش می فریفت تا آن ها به صخره ها برخورد کنند. ظاهرا starbucks، که یک شرکت نوشیدنی است، با این کار می خواسته که مشتری ها را همانند ملوان های کشتی ها، شیفته ی خود کند.

سیر تکامل لوگو

لوگوی NBC:

در دهه ی 50، صاحب NBC، شرکت RCA بود و آن ها به تازگی شروع به ساخت تلویزیون های رنگی کرده بودند و به همین دلیل هم این لوگو سمبلی را به این صورت رنگارنگ در آوردند تا به مردم بفهمانند که چه چیزی را از دست می دهند.

مفهوم لوگو شرکت nbc

لوگوی apple:

مربوط به میوه ی ممنوعه است که آدم و هوا از آن خوردند.

لوگوی شرکت apple

Nike:

لوگوی nike در ابتدا با این هدف طراحی شد تا یکی از بال های فرشته ی پیروزی مصر به نام Nike را تداعی کند.

لوگو سمبلی

Up:

تشکیل شده است از یک شکل که به سمت بالا اشاره می کند؛ و یک حرف U. همچنین از فضای منفی به درستی استفاده شده است و یک حرف P درون آن ساخته است.

لوگو سمبلی

General Electric:

این شرکت در سال 1892 تاسیس شد و از آن موقع، لوگوی آن زیاد دچار تغییر نشده است. حروف g, e که در شکل می بینیم، بیانگر سادگی، کارا بودن و صیقلی بودن محصولات است که همان چیز هایی است که مشتری از شرکت می خواهد. نکته ی دیگر اینکه دایره ی دور شکل است که تا حدودی تداعی گر ماشین لباس شویی است که محصول اصلی این شرکت است.

لوگو سمبلی شرکت General Electric

 

همین الآن لوگوی خود را سفارش دهید:


سفارش لوگو

 

آخرین آموزش های فتوشاپ