گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با افزودن outer glow به یک تصویر، می توانیم در حاشیه بیرونی تصویر، یک درخشندگی به رنگ دلخواه ایجاد کنیم. تفاوت این effect با inner glow در این است که inner glow درون تصویر درخشندگی اعمال می کند؛ اما افزودن outer glow ، باعث درخشندگی تصویر در بیرون می شود.

افزودن outer glow

برای اضافه کردن outer glow به یک لایه، کافی است که در پنل layers، لایه ای که می خواهیم effect بر روی آن اعمال شود را انتخاب کنیم. سپس در پایین پنل، بر روی آیکون fx کلیک کرده و outer glow را انتخاب می کنیم. تا پنجره layer style شود.

بر روی گزینه outer glow کلیک می کنیم تا هم فعال شود و اعمال شود.

نکته: برای هر لایه، می توانیم بیشتر از یک effect را به طور همزمان اعمال کنیم.

نکته: ویژگی های قابل تنظیم برای outer glow، ار نظر عملکرد، بسیار شبیه به inner glow هستند و تنها تفاوت اندکی در نام دارند.

برای افزودن outer glow ، ویژگی های زیر را تنظیم می کنیم:افزودن outer glow در فتوشاپ - گرافیشا

  1. ویژگی blend mode: در این قسمت، blend mode را تنظیم می کنیم؛ که چون می خواهیم effect از نوع outer glow اضافه کنیم، بهتر است که بر روی یکی از رنگ های ردیف سوم باشند که رنگ بی اثر آن ها سفید است.
  2. ویژگی opacity: کمی پایین تر، می توانیم میزان opacity که میزان کدری outer glow است.
  3. ویژگی noise: میزان noise مربوط به effect را تنظیم کنیم. یعنی ذرات ریزی که بر روی effect اعمال شده قرار می گیرند.
  4. انتخاب رنگ: در مرحله ی بعد، می توانیم رنگ آن را تنظیم کنیم. به جای آن، می توانیم gradient با رنگ های دلخواه نیز انتخاب کنیم.
  5. ویژگی technique: در قسمت بعد، می توانیم technique را انتخاب کنیم. که می تواند precise برای حالتی که می خواهیم دقیقا به همان شکلی که تنظیم می کنیم، اعمال شود، یا softer برای حالتی که می خواهیم فتوشاپ کمی آن را ملایم تر کند، باشد.
  6. ویژگی Spread: میزان پراکندگی درخشندگی را نشان می دهد. هر چه بیشتر باشد، درخشندگی نیز پراکنده تر است.(این ویژگی همانند ویژگی choke موجود در inner glow عمل می کند.)
  7. ویژگی size: اگر می خواهیم حاشیه ی بزرگتری داشته باشیم، size را افزایش می دهیم.
  8. در نهایت در قست آخر، می توانیم contour برای تعیین نوع outer glow، محدوده ی عمل آن (range)، و میزان سختی آن (jitter) را تنظیم کنیم.
  9. حال می توانیم ok کنیم.

تقسیم شدن لایه ی تصویر به 3 قسمت، بعد از افزودن outer glowاضافه کردن effect در فتوشاپ

قسمت اول، خود لایه ی شامل تصویر اولیه است که با یک علامت fx در کنار آن ظاهر شده است و با دابل کلیک بر روی آن، دوباره پنجره layer styles باز می شود و می توانیم تمام styleهایی که اعمال کرده ایم را ببینیم و تغییر دهیم. همچنین یک فلش کوچک نیز وجود دارد که با استفاده از آن، می توانیم لیست effectهای اعمال شده را نمایان یا مخفی کنیم.

قسمت دوم، شامل کلمه ی effects و یک علامت چشم در کنار آن است. با کلیک بر روی آن، تمام effectهایی که اعمال کرده ایم، show/hide می شوند.

قسمت سوم، هم شامل لیست تمام effectهایی است که بر روی لایه اعمال کرده ایم. می توانیم هر کدام را که مایل بودیم، show/hide کنیم.

 

حذف effect اعمال شده:

اگر بخواهیم یکی از این effectها را حذف کنیم، آن را می گیریم و در آیکون سطل آشغال در پایین پنل قرار می دهیم.

اگر بخواهیم تمام effectها را همزمان حذف کنیم، بر روی لایه راست کلیک کرده و گزینه ی clear layer style را می زنیم.

کپی کردن effect اعمال شده، بر روی لایه ای دیگر:

فرض کنیم که effectای اعمال کرده ایم و می خواهیم دقیقا همین effect را بر روی تصویر دیگر اعمال کنیم؛ کافی است کلید alt را بگیریم. سپس effect را بر روی لایه ی مورد نظر، drag and drop کنیم.

کپی کردن effect اعمال شده، بر روی چند لایه ی دیگر (نه فقط یکی):

فرض کنیم که effectای اعمال کرده ایم و می خواهیم دقیقا همین effect را بر روی تصویر دیگر اعمال کنیم؛ برای این کار، ابتدا لایه ای که effect بر روی آن اعمال شده را انتخاب می کنیم، سپس Layer->layer style->copy layer style را انتخاب می کنیم. حال تمام لایه هایی که می خواهیم effect بر روی آن ها اعمال شود را انتخاب کرده و سپس Layer->layer style->paste layer style را می زنیم.

 

مثالی از افزودن outer glow به صورت زیر است. در این مثال، می توانید این effect را هم برای یک تصویر و هم برای یک لایه ی متنی مشاهده کنید:

مثالی از افزودن outer glow در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect ها، Adjustment ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

One Response to افزودن outer glow به لایه ها در فتوشاپ – Outer Glow Effect

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ