گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

برای باز کردن تصویر در فتوشاپ ، روش های مختلفی وجود دارد. در این نوشته، انواع روش های باز کردن تصویر در فتوشاپ را بررسی کنیم.

روش اول: باز کردن تصویر در فتوشاپ از خارج فتوشاپ:

 1. به محلی که تصویر بر روی کامپیوتر ذخیره شده است، می رویم.
 2. بر روی تصویر کلیک راست کرده و از قسمت open with، نرم افزار adobe photoshop را انتخاب می کنیم.روش های باز کردن تصویر در فتوشاپ

روش دوم: باز کردن تصویر در فتوشاپ به صورت معمولی:

 1. نرم افزار فتوشاپ را اجرا می کنیم.
 2. از file->open را انتخاب می کنیم.
 3. در پنجره باز شده، به محلی که تصویر در آنجا قرار دارد، می رویم و بر روی تصویر مورد نظر دابل کلیک می کنیم.روش های باز کردن تصویر در فتوشاپ

روش سوم: باز کردن تصویر در فتوشاپ و تعیین نوع فایل باز شده به صورت همزمان:

 1. نرم افزار فتوشاپ را اجرا می کنیم.
 2. از file->open as را انتخاب می کنیم.
 3. در پنجره باز شده، به محلی که تصویر در آنجا قرار دارد، می رویم و بر روی تصویر مورد نظر دابل کلیک می کنیم.

نکته: تفاوت file->open as با file->open، در این است که در اولی، می توانیم انتخاب کنیم که فایل مورد نظر در چه فرمتی در فتوشاپ باز شود. این کار را وقتی که پنجره open as باز شده است، با استفاده از گزینه open as در پایین پنجره می توانیم انجام دهیم.

روش چهارم: باز کردن تصویر در فتوشاپ از بیرون نرم افزار و همزمان تبدیل تصویر به smart object:

 1. نرم افزار فتوشاپ را اجرا می کنیم.
 2. به محلی که تصویر بر روی کامپیوتر ذخیره شده است، می رویم.
 3. فایل تصویر را درون فتوشاپ، drag and drop می کنیم.
 4. در این حالت، تصویر در فتوشاپ، به طور اتوماتیک به یک smart object هم تبدیل شده است، این را می توان از علامت کوچکی که در پایین و سمت راست thumbnail تصویر در پنل layers وجود دارد، فهمید. همچنین در این حالت می توانیم ابعاد تصویر را نیز تغییر دهیم. برای خارج شدن از این حالت، کلید enter را فشار می دهیم.

روش پنجم: باز کردن تصویر در فتوشاپ و همزمان تبدیل آن به smart object:

 1. نرم افزار فتوشاپ را اجرا می کنیم.
 2. از file->open as smart object را انتخاب می کنیم.
 3. در پنجره باز شده، به محلی که تصویر در آنجا قرار دارد، می رویم و بر روی تصویر مورد نظر دابل کلیک می کنیم.

نکته: تفاوت file->open as smart object… با file->open، در این است که در حالت اول، تصویر در فتوشاپ، به طور اتوماتیک به یک smart object هم تبدیل شده است. این را می توان از علامت کوچکی که در پایین و سمت راست thumbnail تصویر در پنل layers وجود دارد، فهمید.

روش ششم: باز کردن تصویر در فتوشاپ با استفاده از نرم افزار adobe bridge:

 1. نرم افزار فتوشاپ را اجرا می کنیم.
 2. از file->browse in bridge… را انتخاب می کنیم تا نرم افزار adobe bridge اجرا شود. به جای آن، می توانیم ctrl+alt+o را نیز فشار دهیم.
 3. در نرم افزار bridge، به محلی که تصویرها در آنجا ذخیره شده اند، می رویم. می توانیم بر روی یک تصویر space را بزنیم یا می توانیم ctrl+b را برای مشاهده ی بهتر تصاویر فشار دهیم.
 4. در نهایت، هر چند تا تصویر که می خواهیم در فتوشاپ باز کنیم را انتخاب می کنیم، سپس بر روی یکی از تصاویر دابل کلیک می کنیم تا در فتوشاپ باز شوند. با این کار، هر تصویر به یک لایه background تبدیل می شود و در سندهای فتوشاپی جداگانه قرار می گیرند.
 5. در حالت دیگر، اگر می خواهیم که تمام تصاویر در یک سند قرار گیرند و تصاویر در لایه های معمولی قرار گیرند و نه در لایه های background، می توانیم ابتدا تصاویر را انتخاب کنیم، سپس tools->photoshop->load files in photoshop layers را انتخاب می کنیم.

One Response to باز کردن تصویر در فتوشاپ شامل انواع روش ها و مراحل انجام کار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ