گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

تعدیل brightness/contrast فتوشاپ ، امکان اعمال ساده ترین تعدیل ها را در میزان tone تصویر مهیا می کند. در این آموزش، ابتدا روش های اعمال تعدیل brightness/contrast فتوشاپ را بررسی می کنیم و سپس روش مناسب تر را توضیح داده و ویژگی های قابل اعمال را بررسی می کنیم.

برای اعمال تعدیل brightness/contrast فتوشاپ ، دو راه وجود دارد:

  1. راه اول: بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->brightness/contrast را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل brightness/contrast فتوشاپ ، کلیک می کنیم تا اعمال شود.انتخاب تعدیل brightness/contrast فتوشاپ

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

بررسی راه دوم اعمال تعدیل brightness/contrast فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments، به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:آموزش تعدیل brightness/contrast فتوشاپ

  1. ویژگی brightness: بیشتر کردن مقدار این ویژگی، باعث می شود که محدوده ی tone تصویر بیشتر شود و highlightهای تصویر (قسمت های روشن تصویر) بیشتر خواهند شد؛ در حالی که کمتر کردن آن، باعث می شود که محدوده ی tone تصویر کمتر شود و shadowهای تصویر (قسمت های تاریک تصویر) بیشتر خواهند شد؛ محدوده ی این ویژگی، در بازه ی -150 تا 150 است.
  2. ویژگی contrast: تغییر این ویژگی باعث زیاد شدن یا کم شدن محدوده ی کلی toneهای تصویر می شود.
  3. دکمه ی auto: با کلیک بر روی این دکمه، فتوشاپ به صورت اتوماتیک یک ترکیب مناسب از brightness و contrast به دست می آورد.
  4. ویژگی use legacy: در حالت عادی، دو ویژگی بالا، به صورت نسبتی (نه خطی) بر روی تصویر اعمال می شوند. با فعال کردن این گزینه، تعدیل brightness/contrast، وقتی در حال تنظیم brightness است، مقدار تمام پیکسل ها را کم و زیاد می کند.

نکته: از آن جا که فعال کردن ویژگی use legacy، باعث از دست رفتن بعضی پیکسل های تصویر در قسمت های highlight یا shadow می شود، استفاده از آن، برای معمولا توصیه نمی شود.

 

مثالی از تعدیل brightness/contrast فتوشاپ ، به صورت زیر است:

مثالی از تعدیل brightness/contrast فتوشاپ

می توانید از این لینک، مرجع کامل انواع adjustmentهای فتوشاپ را مشاهده کنید.

One Response to تعدیل brightness/contrast فتوشاپ – brightness/contrast Adjustment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ