گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

تعدیل channel mixer فتوشاپ ، کانال های رنگ خروجی تصویر را با استفاده از کانال های موجود در پنل channels تنظیم می کند.

کانال های رنگ، تصویر در حالت grayscale هستند که بیانگر مقدار tone قسمت های تشکیل دهنده ی رنگ هستند. وقتی از تعدیل channel mixer فتوشاپ ، استفاده می کنیم، در حقیقت، مقدارهای grayscale را از source channel کم و آن را به کانال انتخاب شده اضافه می کنیم.

روش های اعمال تعدیل channel mixer فتوشاپ

  1. راه اول: بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->channel mixer را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل channel mixer ، کلیک می کنیم تا اعمال شود.آموزش انتخال تعدیل channel mixer فتوشاپ

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

بررسی راه دوم اعمال تعدیل channel mixer فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

آموزش تعدیل channel mixer فتوشاپ

 

  1. ویژگی preset: که به صورت پیش فرض بر روی custom قرار دارد. با استفاده از این ویژگی می توانیم تنظیماتی که قبلا در این پنل انجام داده و ذخیره کرده ایم را لود کنیم. همچنین برای تعدیل channel mixer، یک سری preset همراه با نصب خود فتوشاپ وجود دارند که می توانیم بر حسب نیاز، از آن ها استفاده کنیم.
  2. ویژگی output channel: با استفاده از این ویژگی، می توانیم یکی از کانال های blur, red, green را انتخاب کنیم و تنظیمات پایین را بر روی آن اعمال کنیم.
  3. ویژگی monochrome: اگر می خواهیم یک تنظیمات مشابه را برای تک تک کانال های Red, green, blue اعمال کنیم، از این گزینه استفاده می کنیم. تصویر نهایی، فقط مقادیر خاکستری دارد.
  4. ویژگی red: اگر می خواهیم میزان تاثیر کانال red در نتیجه ی نهایی کم شود، اسلایدر را به سمت چپ می بریم. و اگر می خواهیم زیاد شود، به سمت راست می بریم.
  5. ویژگی green: اگر می خواهیم میزان تاثیر کانال green در نتیجه ی نهایی کم شود، اسلایدر را به سمت چپ می بریم. و اگر می خواهیم زیاد شود، به سمت راست می بریم.
  6. ویژگی blue: اگر می خواهیم میزان تاثیر کانال blue در نتیجه ی نهایی کم شود، اسلایدر را به سمت چپ می بریم. و اگر می خواهیم زیاد شود، به سمت راست می بریم.
  7. ویژگی total: فتوشاپ، مقدار نهایی که برای ویژگی output channel اعمال خواهد شد را در این textbox قرار می دهد.
  8. ویژگی con  stant: این ویژگی، مقادیر grayscale مربوط به ویژگی output channel را تعدیل می کند. مقادیر منفی، تیرگی های بیشتر و مقادیر مثبت، سفیدی های بیشتری اضافه می کند.

 

مثالی از تعدیل channel mixer فتوشاپ ، به صورت زیر است:

مثالی از تعدیل channel mixer فتوشاپ

می توانید از این لینک، مرجع کامل انواع adjustmentهای فتوشاپ را مشاهده کنید.

One Response to تعدیل channel mixer فتوشاپ – channel mixer adjustment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ