گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از تعدیل photo filter در فتوشاپ ، می توانیم مود یا دمای کل عکس یا قسمت انتخاب شده از آن را به راحتی تغییر دهیم. کافی است از پنل adjustments، گزینه ی photo filter را بزنیم.

 

انتخاب تعدیل photo filter در فتوشاپ

روش های اعمال تعدیل photo filter در فتوشاپ

  1. راه اول: بعد از انتخاب تصویر در پنل layers در فتوشاپ، از image->adjustment->photo filter را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments در فتوشاپ بر روی تعدیل photo filter، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

 

بررسی راه دوم اعمال تعدیل photo filter در فتوشاپتعدیل photo filter در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

  1. دو حالت وجود دارد که می توانیم هر یک را انتخاب کنیم. اگر گزینه ی filter انتخاب شده باشد، می توانیم از منوی بازشونده ی کنار آن، نوع filter را مشخص کنیم، مثلا می توانیم رنگهای گرم، رنگهای سرد یا… را انتخاب کنیم. اگر هم گزینه ی color انتخاب شده باشد، می توانیم بر روی رنگ کنار آن کلیک کرده و رنگ را تعیین کنیم.
  2. ویژگی density: میزان چگالی فیلتر یا رنگ انتخاب شده بر روی عکس است. هر چقدر که density بیشتر باشد، رنگ انتخاب شده، تاثیر بیشتری بر روی عکس می گذارد.
  3. ویژگی preserve luminosity: اگر فعال باشد، فتوشاپ، سعی می کند که تمام toneها، shadeهاو… موجود در عکس را دست نخورده باقی بگذارد. اگر این گزینه ی را غیر فعال کنیم، بدون استثنا همه ی قسمت های عکس، تحت تاثیر قرار می گیرند.

 

مثالی از اعمال تعدیل photo filter در فتوشاپ به صورت زیر است:

تعدیل photo filter در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ