گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

برای آشنایی بیشتر با فتوشاپ و استفاده ی بهتر از قابلیت های آن، در این پست، فرمت فایل ها در فتوشاپ را بررسی می کنیم. فرمت فایل ها در فتوشاپ، بسیار متنوع اند. اما در این قسمت، سعی داریم تا مهم ترین آن ها را بررسی کنیم.

فرمت فایل ها در فتوشاپ

انواع فرمت فایل ها در فتوشاپ:

فرمت PSD:

تمام اعمالی که در محیط فتوشاپ بر روی یک سند انجام می دهیم مثل layers, alpha channels, smart objects, transparency,… ، را ذخیره می کند. به همین خاطر هم حجم بیشتری نسبت به بقیه ی فرمت ها اشغال می کند. بنابراین اگر یک سند فتوشاپ داریم که می خواهیم بعدا دوباره روی آن کار کنیم، این بهتر است که آن را با این فرمت ذخیره کنیم.

فرمت TIFF:

از نقطه نظر هایی شبیه به PSD است. تمام اعمالی که در محیط فتوشاپ بر روی یک سند انجام می دهیم مثل layers, alpha channels, smart objects, transparency,… ، را ذخیره می کند. با این تفاوت که اگر نرم افزاری داریم که نمی تواند لایه ها را بخواند، پس نمی تواند یک فایل PSD را باز کند، اما می تواند فایل های TIFF را باز کند. ویژگی جالب این فرمت این است که تمام محصولات adobe cs می توانند این فرمت را باز کنند.

فرمت JPEG:

نوع دیگری از فرمت فایل ها در فتوشاپ که بسیار محبوب است، JPEG نام دارد که دارای ویژگی های زیر است:

  1. فقط یک لایه را ذخیره می کند؛
  2. بسیار فایل را فشرده می کند این کار را با دور ریختن بسیاری از رنگها انجام می دهد. به همین دلیل هم حجم بسیار کمتری نسبت PSD اشغال می کند؛
  3. برای فرستادن و share کردن با دیگران خیلی مناسب است.

فرمت GIF:

دارای ویژگی های زیر است:

  1. فقط یک لایه را ذخیره می کند؛
  2. کلا فقط می تواند 256 رنگ را ذخیره کند؛
  3. ویژگی بیشتری که نسبت به JPEG دارد، این است که یک بیت transparency نیز ذخیره می کند

فرمت PNG:

دارای ویژگی های زیر است:

  1. فقط یک لایه را ذخیره می کند؛
  2. 256 بیت transparency نیز ذخیره می کند؛
  3. برای استفاده از وب یا نرم افزارهایی مثل flash, light room بسیار مناسب است.

فرمت PDF:

را راحتی قابل خواندن توسط کاربران است. همچنین می توانیم برای سندمان پسورد نیز در نظر بگیریم تا آن ها را فقط به توانایی باز کردن یا پرینت کردن سند، محدود کنیم.

 

فتوشاپ، فرمت دیگری از فایل ها به نام PSB نیز دارد. ویژگی های فرمت PSB و مقایسه ی آن با فرمت PSD در آموزش بعدی می آید.

One Response to فرمت فایل ها در فتوشاپ و مقایسه آنها با یکدیگر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ