گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

فیلتر color halftone در فتوشاپ ، تصویر را تقسیم بندی کرده و به ازای هر رنگ تصویر، تعدادی نقطه قرار می دهد. هر چه این نقاط بزرگتر و به هم نزدیک تر باشند، تصویر تیره تر و جزئیات آن کمتر است و هرچه این نقاط کوچک تر و پراکنده تر باشند، تصویر واضح تر و با جزئیات تر خواهد بود.

 

مراحل اعمال فیلتر color halftone در فتوشاپآموزش فیلتر color halftone در فتوشاپ

  1. در پنل layers فتوشاپ، یک لایه جدید می سازیم، سپس آن را با gradient سفید و سیاه پر می کنیم.
  2. از filter->pixelate->color halftone را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
  3. ویژگی max radius: اندازه نقطه ها را تعیین می کند. هر چه بیشتر باشد، سایز نقطه ها نیز بزرگ تر خواهد بود. مقدار آن را بر روی 10 قرار می دهیم
  4. تمام channelها را بر روی 0 قرار می دهیم. کانال های 1و2و3و4، به ترتیب به رنگ های cyan و magenta و yellow و black مربوط اند و با 0 قرار دادن آن ها، در حقیقت رنگ را از نقطه های اعمال شده، حذف کردیم.
  5. حال می توانیم ok کنیم.

 

 

تدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filterتبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر color halftone در فتوشاپ

بعد از اعمال فیلتر color halftone در فتوشاپ ، لایه ی تصویر که در ابتدا یک لایه ی یک قسمتی بود، به یک لایه ی 3 قسمتی مطابق شکل رو به رو تبدیل می شود:

  1. خود لایه ی تصویر
  2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
  3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

اگر مایل باشیم، برای دستیابی به یک تصویر جالب تر، می توانیم یک لایه ی جدید بالای لایه فعلی بسازیم؛ سپس بار دیگر از ابزار gradient با رنگ های متفاوت استفاده کنیم. و درنهایت، مود آن را بر روی color قرار دهیم.

 

مثالی از اعمال فیلتر color halftone در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر color halftone در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ