گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

پنل layer comps در فتوشاپ ، برای مقایسه ی لایه های موجود در پنل layers کاربرد دارد. روش استفاده از پنل layer comps، به این صورت است که بعد از اعمال تغییرات مورد نظر بر روی یک لایه، آن را در این پنل ذخیره می کنیم. سپس وقتی که چند layer ذخیره شده داشتیم، با مشاهده ی آن ها می توانیم آن ها را با هم مقایسه کنیم.

باز کردن پنل layer comps در فتوشاپ

اگر پنل layer comps نمایان نیست، از Window->layer comps را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

<a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-layer-comps-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-layer-comps-panel/' target='_blank' >آموزش <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-layer-comps-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-layer-comps-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-layer-comps-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-layer-comps-panel/' target='_blank' >پنل layer comps</a> در فتوشاپ</a></a> - گرافیشا

آپشن های موجود در پایین پنل layer comps در فتوشاپ

در پایین پنل، 5 آیکون وجود دارد که از راست به چپ عبارت اند از:

 1. delete layer comp: با استفاده از آیکون سطل آشغال می توانیم یک لایه ی موجود در پنل layer comps را حذف کنیم.
 2. create new layer comp: با استفاده از آیکون page، می توانیم یک لایه ی جدید برای مقایسه بسازیم. با کلیک بر روی آن، پنجره ی new layer comp باز می شود. در پنجره باز شده، می توانیم ویژگی های زیر را تنظیم کنیم:
  • ویژگی های نام لایه، ویژگی visibility و ویژگی position که مایلیم برای لایه ذخیره شوند را تنظیم می کنیم.
  • ویژگی appearance (layer style): این گزینه حتما باید فعال باشد تا blend mode، opacity و fillای که برای لایه در نظر گرفتیم در این لایه ذخیره شود.
  • در قسمت آخر نیز می توانیم توضیحاتی درباره ی این لایه بنویسیم.

   <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-layer-comps-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-layer-comps-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-layer-comps-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-layer-comps-panel/' target='_blank' >پنل layer comps</a> در فتوشاپ</a> - گرافیشا

 3. آیکون refresh: اگر تغییراتی بر روی یک لایه اعمال کرده ایم، در پنل layer comps، آن لایه را انتخاب می کنیم(منظور از انتخاب کردن این است که آبی شود نه این که آیکون مربوط به نمایش لایه در سمت چپ آن فعال شود.) و سپس بر روی این آیکون کلیک می کنیم تا به روز رسانی شود.
 4. دو آیکون آخر نیز برای رفتن به لایه ی بعدی یا قبلی برای مقایسه ی سریع بین آن هاست.

منوی آپشن پنل layer comps در فتوشاپ

بر روی آیکون کوچک در بالا و سمت راست پنل layer comps در فتوشاپ کلیک می کنیم تا منوی آپشن آن باز شود.

منوی آپشن پنل layer comps، دارای مواردی است که بیشتر آن ها در بالا توضیح داده شده اند. موارد اضافی زیر نیز موجود اند:

 1. Duplicate layer comp: از لایه ی مقایسه ای کپی می گیرد.
 2. Layer comp options: ابتدا باید یک لایه را انتخاب کنیم سپس بر روی این گزینه کلیک کنیم تا آپشن هایی که در هنگام ساختن این لایه ی مقایسه ای، اعمال کردیم را نشان دهد. سپس می توانیم آن ها تغییر دهیم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to پنل layer comps در فتوشاپ – Layer Comps Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ