گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش گرافیشا، به بررسی پنل paragraph styles در فتوشاپ می پردازیم. این آموزش شامل نمایش این پنل، ساختن paragraph style جدید، تغییر دادن یک style و حذف یک style است.

فرض کنیم که یک متن نوشته ایم، سپس رنگ، فونت، اندازه، و ویژگی های دیگری مثل bold بودن و… را بر روی آن اعمال کرده ایم. و حال می خواهیم که تمام این ویژگی ها بر روی یک متن دیگر نیز انجام دهیم. این کار را به راحتی می توانیم با استفاده از پنل paragraph styles انجام دهیم.

ابتدا ابزار type tool را انتخاب می کنیم. سپس در یک جا کلیک کرده، کلیک را نگه داشته و در جای دیگر رها می کنیم تا یک پاراگراف ساخته شود. حال style های مورد نظر را بر روی آن اعمال می کنیم. می توانی م رنگ، فونت، اندازه و… آن را تغییر دهیم.

باز کردن پنل paragraph styles در فتوشاپ

اگر پنل paragraph styles نمایان نیست، از Window->paragraph styles را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

<a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-paragraph-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-paragraph-styles-panel/' target='_blank' >آموزش <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-paragraph-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-paragraph-styles-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-paragraph-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-paragraph-styles-panel/' target='_blank' >پنل paragraph styles</a> در فتوشاپ</a></a>

ساختن paragraph style جدید:

حال بر روی پاراگراف کلیک می کنیم، سپس در پنل paragraph styles، بر روی آیکون page در پایین پنل کلیک می کنیم تا style ساخته شود. سپس می توانیم بر روی style ساخته شده، دابل کلیک کنیم و نام آن را تغییر دهیم.

اعمال style بر روی پاراگرافی دیگر:

حال برای اعمال style بر روی یک پاراگراف دیگر، مشابه روش قبل، با استفاده از ابزار type tool یک پاراگراف ایجاد می کنیم. (ببینید: روش ساختن پاراگراف در فتوشاپ) سپس متن مورد نظر درون این پاراگراف را انتخاب می کنیم. حال از پنل paragraph styles، استایل مورد نظر که می خواهیم اعمال کنیم را انتخاب می کنیم.

سپس بر روی آیکون clear override در پایین پنل کلیک می کنیم تا style اعمال شود.

اعمال تغییرات بر روی style:

حال فرض کنیم که بر روی یک پاراگراف تغییراتی اعمال کرده ایم و می خواهیم این که این تغییرات را به جای styleای که قبلا ذخیره کرده ایم، replace کنیم. کافی است که بر روی آیکون redefine paragraph style در پایین پنل کلیک کنیم.

حذف یک paragraph style:

برای حذف کردن یک style از پنل paragraph styles، کافی است که آن style را انتخاب کرده و سپس بر روی آیکون سطل آشغال در پایین پنل کلیک کنیم.(اگر می خواهیم فتوشاپ، بدون وارنینگ آن را حذف کند، alt+click)

 

نکته: در صورتی که با استفاده از ctrl+alt+z تمام کار ها را undo کنیم تا به قبل از ساختن styleها برسیم، styleها همچنان باقی می مانند و حذف نمی شوند.

 

مثالی از استفاده از پنل paragraph styles در فتوشاپ ، به صورت زیر است. ابتدا یک style با توجه به نوشته سمت چپ ساخته شده است. سپس این style بر روی نوشته سمت راست اعمال شده است.

مثالی از <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-paragraph-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-paragraph-styles-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-paragraph-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-paragraph-styles-panel/' target='_blank' >پنل paragraph styles</a> در فتوشاپ</a>

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to پنل paragraph styles در فتوشاپ – Paragraph Styles Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ