گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از پنل styles فتوشاپ ، می توانیم styleها (یا effectها) یی که برای یک لایه اعمال کرده ایم را ذخیره کنیم و سپس دقیقا همان styleها را برای لایه های دیگر نیز به کار بریم.

effectهایی مثل drop shadow, inner glow, stroke و انواع دیگر effectهایی که در پایین پنل layers، می توانیم با استفاده از آیکون fx به آن ها دسترسی داشته باشیم.

باز کردن پنل styles فتوشاپ

اگر پنل styles نمایان نیست، از Window->styles را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

بارگذاری style جدید درون پنل styles فتوشاپپنل styles فتوشاپ

در بالا سمت راست این پنل، بر روی آیکون آپشن های این پنل، کلیک می کنیم. حال از منوی باز شده، می توانیم styleهای بیشتری را لود کنیم.

برای این کار، فقط بر روی نام آن style کلیک می کنیم. برای نمونه بر روی KS styles کلیک می کنیم. و سپس گزینه ی append را می زنیم تا به styleهایی که از قبل در پنل باز بودند، اضافه شوند و نه این که جای آن ها را بگیرند.

در نهایت، با کلیک بر روی یکی از این styleها، می توانیم آن را برای لایه ی مورد نظر، انتخاب می کنیم.

ذخیره styleهای موجود در پنل styles

در بالا سمت راست این پنل، بر روی آیکون آپشن های این پنل، کلیک می کنیم. سپس گزینه save styles را انتخاب می کنیم و یک نام برای آن انتخاب می کنیم و ok می کنیم. با این کار، همه ی styleهای موجود در پنل styles، ذخیره می شوند.

تغییر مقیاس style اعمال شده

کلید t را فشار می دهیم تا ابزار type tool انتخاب شود. سپس شروع می کنیم و یک متن می نویسیم و علامت check را از نوار آپشن ابزار type کلیک می کنیم. حال، یکی از styleهای موجود در این پنل را برای آن انتخاب می کنیم.

در نگاه اول، ظاهر متن ممکن است به شدت زشت شده باشد. علت، این است که وقتی که این style ساخته شد، برای resolution متفاوتی ساخته شده است.

برای اصلاح آن، Layer->Layer Style->Scale Effect را انتخاب می کنیم تا پنجره ی scale effect باز شود.

در قسمت scale، از عدد 1 شروع می کنیم و همین طور عدد را بیشتر می کنیم تا style مورد نظرمان درست شود و ok می کنیم.

 

گزینه های پایین پنل  styles فتوشاپ

پنل styles فتوشاپ

در پایین پنل، 3 گزینه وجود دارد:

  1. اولی برای حذف یک style انتخاب شده است.
  2. فرض کنیم درون پنل layers، یک لایه داریم که برای آن چند style تنظیم کرده ایم. این لایه را انتخاب می کنیم. سپس با استفاده از آیکون دوم، در این پنل، می توانیم یک style جدید بسازیم.
  3. سومی نیز برای وقتی است که می خواهیم لایه ی انتخاب شده را از هر styleای که ممکن است بر روی آن اعمال شده باشد، پاک کنیم.

One Response to پنل styles فتوشاپ : ویژگی ها، کارکردها – styles panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ