گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

بسیاری از ابزارهای فتوشاپ، تنظیمات مربوط به خود را دارند. پنل tool presets در فتوشاپ ، به ما این امکان را می دهد که تنظیمات مختلف را برای ابزارهای مختلف ذخیره کنیم.

سپس می توانیم به تنظیمات هر ابزار از طریق این پنل یا وقتی که آن ابزار را انتخاب می کنیم، در نوار آپشن مربوط به آن ابزار دسترسی داشته باشیم.

باز کردن پنل tool presets در فتوشاپ

اگر پنل tool presets نمایان نیست، از Window->tool presets را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

<a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-tool-presets-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-tool-presets-panel/' target='_blank' >آموزش <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-tool-presets-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-tool-presets-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-tool-presets-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-tool-presets-panel/' target='_blank' >پنل tool presets</a> در فتوشاپ</a></a> - گرافیشا

ویژگی های قابل تنظیم پنل tool presets در فتوشاپ

  1. ویژگی current tool only: اگر این گزینه فعال باشد، فقط presetهای مربوط به ابزار فعلی در پنل tool presets نمایان می شود. و اگر تیم این گزینه را برداریم، presetهای مربوط به همه ی ابزارها که می توانند presetای داشته باشند، نمایان می شوند.
  2. ویژگی create new tool preset: برای ذخیره یک preset جدید برای یک ابزار، بر روی آیکون صفحه در پایین پنل کلیک می کنیم.
  3. ویژگی delete tool preset: برای حذف یک preset، بر روی آیکون سطل آشغال در پایین پنل کلیک می کنیم.

ذخیره یک preset با استفاده از پنل tool presets در فتوشاپ

می توانیم از پنل tool preset، برای ذخیره ی presetهای مربوط به یک ابزار استفاده کنیم؛ سپس می توانیم از آن در همین ماشین یا ماشین دیگر استفاده کنیم، یا آنها در اختیار دیگران قرار دهیم.

برای این کار، ابتدا بر روی آیکون موجود در بالا و سمت راست پنل کلیک می کنیم. سپس از منوی باز شده،، گزینه save tool presets را انتخاب کنیم، سپس یک نام به آن بدهیم و ok کنیم.

بارگذاری preset جدید

می توانیم از presetهایی که دیگران برای یک ابزار ساخته اند، استفاده کنیم. برای این کار، ابتدا باید presetها را بارگذاری کنیم.

برای این کار، ابتدا بر روی آیکون موجود در بالا و سمت راست پنل کلیک می کنیم. سپس از منوی باز شده، گزینه load tool presets را انتخاب کنیم، سپس فایل مورد نظر را انتخاب می کنیم.

برگرداندن پنل tool presets در فتوشاپ به حالت اولیه

برای این کار، کافی است که از منوی پنل tool preset، گزینه reset tool presets را انتخاب کنیم و سپس ok کنیم.

 تغییر نام دادن یک preset

کافی است بر روی preset مورد نظر کلیک راست کنیم و گزینه ی rename tool preset را بزنیم. سپس در پنجره باز شده، نام جدید را وارد کرده و ok کنیم.

حذف یک preset

برای حذف یک preset، کافی است تا بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه delete tool preset را بزنیم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to پنل tool presets در فتوشاپ – Tool Presets Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ