گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از ابزار convert point tool در فتوشاپ ، می توانیم نقطه هایی که با استفاده از ابزار pen tool یا freeform pen tool ساخته شده اند و فاقد آپشن هایی برای انعطاف مسیر هستند، را دارای آپشن کنیم.

آموزش ابزار convert point tool در فتوشاپ

 

مراحل استفاده از ابزار convert point tool در فتوشاپ

آموزش ابزار convert point tool

  1. از نوار ابزار، ابزار Convert Point Tool را انتخاب می کنیم. (میانبر ندارد.)
  2. بر روی مسیر کلیک می کنیم تا انتخاب شود و نقطه های روی آن، معلوم شوند.
  3. بر روی نقطه ی مورد نظر کلیک می کنیم و کلیک را نگه می داریم و می کشیم تا به یک نقطه دارای دو آپشن در طرفین تبدیل شود که به مسیر، قابلیت انعطاف بیشتر می دهد.

 

چند نکته در هنگام استفاده از ابزار convert point tool در فتوشاپ

نکته: اگر بر روی یک نقطه دوبار این عمل را انجام دهیم، آپشن هایی که با اول اضافه کرده ایم حذف خواهند شد و دو آپشن جدید اضافه می شوند.

نکته: اگر می خواهیم یک نقطه که دو تا control handles دارد را به یک نقطه ی معمولی تبدیل کنیم، کافی است با استفاده از ابزار convert point tool بر روی آن کلیک کنیم.

نکته: چطور فرق بین نقطه ی معمولی با یک نقطه ی دارای آپشن را بفهمیم؟

کافی است بر روی نقطه ی مورد نظر کلیک کنیم تا ببینیم که آیا دو آپشن در کنار آن ظاهر می شوند یا خیر.

نکته: اگر در حال استفاده از ابزار pen tool هستیم و می خواهیم که سریعا به ابزار convert point tool دست یابیم، کافی است کلید alt را نگه داریم و سپس اشاره گر موس را بالای یکی از نقطه ها ببریم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ