گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ ، یکی از ابزارهای بسیار پر کاربرد برای انتخاب تصویر است. در این آموزش، با مراحل استفاده از این ابزار و نوار آپشن آن آشنا می شویم.

در مواردی نیاز است تا قسمت هایی از یک عکس را انتخاب کنیم، همانطور که در آموزش های پیشین دیدیم، ابزار های دیگری نیز برای این کار وجود دارد همانند lasso tool یا marquee tool. اما در عکس هایی نظیر عکسی که در مثال زیر آورده شده است، استفاده از دو ابزار پیشین، بسیار وقت گیر و طاقت فرسا است. به جای آن می توانیم از ابزار quick selection tool استفاده کنیم که ابزاری بسیار پرکاربرد و هوشمند در فتوشاپ است.

آموزش ابزار quick selection tool در فتوشاپ

مراحل استفاده از ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  1. ابزار quick selection tool را از نوار ابزار انتخاب می کنیم. (میانبر shift+w)
  2. بسته به بزرگی یا کوچکی تصویر، اندازه ی براش را در نوار ابزار تعیین می کنیم.
  3. قسمت های مورد نظر از عکس را جدا می کنیم.
  4. هر جا که قسمتی بیشتر از تصویر جدا شد، کلید alt را می گیریم و بر روی قسمت اضافی می کشیم.

 

آپشن های مربوط به ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  1. در قسمت اول، 3 آیکون وجود دارد. اولی برای وقتی است که می خواهیم یک selection جدید داشته باشیم. دومی برای وقتی است که می خواهیم به selection انتخاب شده، یک selection جدید بیفزاییم، سومی نیز برای وقتی است که می خواهیم از قسمت انتخاب شده، یک قسمت را جدا کنیم که همانند این است که کلید alt را بگیریم و از بیرون، قسمت انتخاب شده را از حالت انتخاب شده در آوریم.
  2. از منوی باز شونده ی بعدی، می توانیم اندازه قلم انتخاب را تعیین کنیم.
  3. ویژگی sample all layers: با انتخاب این گزینه، وقتی که در حال انتخاب تصویر هستیم، لایه های دیگر نیز در نظر گرفته می شوند.
  4. ویژگی auto-enhance: اگر فعال باشد، قسمت های انتخاب شده، گوشه های بهتری خواهند داشت.
  5. دکمه refine edge: با کلیک بر روی این گزینه، پنجره refine edge باز می شود و می توانیم قسمت انتخاب شده را بهتر انتخاب و ویرایش کنیم و یا آن را به ماسک تبدیل کنیم.

 

مثالی از استفاده از ابزار quick selection tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

آموزش ابزار quick selection tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ