گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

فرض کنیم که یک تصویر داریم که در هنگام گرفتن آن، دستمان لرزیده است و کیفیت تصویر کاهش پیدا کرده است و از طرفی، این یک تصویر مهم برای ماست. در این آموزش فتوشاپ گرافیشا با مراحل با کیفیت کردن تصویر در فتوشاپ با استفاده از فیلتر smart sharpen آشنا می شویم.

مراحل با کیفیت کردن تصویر در فتوشاپ که در هنگام گرفتن آن ها دستمان لرزیده است

  1. بعد از اینکه عکس مورد نظر را در فتوشاپ باز کردیم. (ببینید: باز کردن تصویر در فتوشاپ)
  2. بر روی آن در پنل layers راست کلیک کرده و convert to smart object را انتخاب می کنیم.
  3. حال Filter->Sharpen->smart sharpen را انتخاب می کنیم.
  4. از پنجره ی باز شده، remove را بر روی motion blur قرار می دهیم، چرا که می خواهیم بلورهایی که در هنگام گرفتن عکس، ایجاد شده اند را از بین ببریم.
  5. سپس بسته به اینکه در هنگام گرفتن عکس، به جه جهتی دستمان لرزیده است، زاویه را تنظیم می کنیم. در این مورد بر روی 90 درجه.
  6. Amount را بر روی آخرین مقدار قرار دهید و تیک گزینه ی more accurate را نیز بردارید.
  7. سپس مقدار radius را بر روی 1 قرار می دهیم. و با زدن کلید های شیفت +جهت بالا، یا شیفت + جهت پایین، مقدار آن را یکی یکی کم یا زیاد می کنیم تا به تصویر دلخواه برسیم.(ملاحظه می کنیم که تصویر با انجام این کار به این طرف و آن طرف جابه جا می شود.)
  8. حال اگر مایل بودیم، می توانیم این اطلاعات را ذخیره کنیم تا برای عکس های بعدی که ممکن است این تنظیمات برای آن ها نیز مناسب باشند، بتوانیم از آن ها استفاده کنیم. برای این کار، بر روی آیکون save کنار default کلیک کرده و نام آن را به camera shake تنظیم می کنیم و ok می کنیم.
  9. Ok می کنیم.
  10. حال از پنل layers، بر روی آیکون کناری smart sharpen دابل کلیک می کنیم. از پنجره ی باز شده، blend mode را بر روی luminosity قرار می دهیم و opacity را نیز به مقداری دلخواه تنظیم می کنیم.(تا اثرات clipping تصویر از بین برود). در این مورد، 50 درصد مناسب است.

نکته ی آخر اینکه اگر فکر می کنید که استفاده از فیلتر smart sharpen برای از بین بردن لرزش دوربین، باعث اضافه کردن noise بیش از حد می شود، آپشن های دیگری نیز وجود دارد: از emboss استفاده کنید.

مثالی از ترفند با کیفیت کردن تصویر در فتوشاپ به صورت زیر است:

با کیفیت کردن تصویر در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ