گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از فیلتر tilt-shift blur فتوشاپ ، می توانیم جاهای دلخواهی از تصویر را بلوری کنیم. این فیلتر، امکان تنظیم مقدار بلور، محلی که بلور قرار می گیرد و جاهایی که می خواهیم بلور نشوند را می دهد.

 

انتخاب فیلتر tilt-shift blur

از Filter->Blur->tilt-shift blur را انتخاب می کنیم. با انتخاب آن، در سمت راست، دو پنل باز می شود. یکی blur tool و دیگری blur effects. در پنل blur tool، 3 نوع blur نمایان می شود که می توانیم یکی از آن ها را انتخاب کنیم. این کار با کلیک کردن بر روی تیک کنار آن ها امکان پذیر است، سپس هر نوع بلور را که خواستیم را بر روی عکس اعمال می کنیم. این 3 نوع بلور، عبارت اند از:

 1. field blur
 2. Iris blur
 3. tilt-shift blur

نکته ای که در اعمال هر یک از این 3 بلور باید دقت کنیم، این است که نمی توانیم ابتدا لایه را به smart object تبدیل کنیم و سپس بلور را به عنوان یک smart filter بر روی آن اعمال کنیم. پس مطمئن شوید که در ابتدای کار با استفاده از ctrl+j، یک کپی از لایه بگیرید.

نکته ی دیگری که باید دقت کنیم، این است که یکبار ctrl+z بعد از اعمال یکی از این فیلترها مجاز است. اگر یکی از این فیترها را اعمال کردیم و سپس ctrl+z زدیم تا آن را برداریم. می توانیم بار دیگر، از منوی Filter، اولین گزینه را انتخاب کنیم تا فیلتر با همان تنظیماتی که قبلا ایجاد کرده بودیم، دوباره اعمال شود.

بررسی فیلتر tilt-shift blur

فیلتر tilt-shift-blur فتوشاپ

 1. در وسط عکس، یک دایره وجود دارد، که با جابه جا کردن آن، می توانیم ناحیه ای که بلور می شود را مشخص را جابه جا کنیم.
 2. دور آن، یک کنترل دیگر وجود دارد که با کم و زیاد کردن آن، مقدار بلور افزایش یا کاهش می یابد.
 3. کلا 5 ناحیه در شکل می بینیم:
  1. دو ناحیه ی بالا و پایین که کاملا بلور شده اند.
  2. دو ناحیه ی وسط که تا حدودی بلور شده اند.
  3. یک ناحیه ی وسط، که اصلا بلور نشده است. می توانیم بر حسب نیاز، خطوط مرزی را جابه جا کنیم تا اندازه ی این ناحیه ها تغییر کند.

اضافه کردن tilt-shift blurهای بیشتر

به هر تعداد از این نقاط، که مایل باشیم، می توانیم اضافه کنیم؛ کافی است که در هر جای دلخواه از تصویر، کلیک کنیم.

ویژگی های دیگری که برای فیلتر tilt-shift blur در پنل blur tools در سمت راست می توانیم اعمال کنیم

 1. ویژگی distortion: شکل انحراف را برای بلور اعمال شده تعیین می کند.
 2. ویژگی symmetric distortion: فعال بودن این گزینه، باعث می شود که انحراف از هر دو سمت به یک اندازه اعمال شود.

مثالی از فیلتر tilt-shift blur فتوشاپ در بالا آمده است. مشاهده می کنیم که چطور بعضی قسمت های تصویر، بلور شده اند و بعضی دیگر، دست نخورده باقی مانده اند.

 

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

 

One Response to فیلتر tilt-shift blur فتوشاپ – tilt-shift blur

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ