گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

فیلتر lens blur ، برای وقتی که می خواهیم به تصویر depth of field بدهیم، کاربرد دارد. یعنی بعضی از قسمت های تصویر، دست نخورده باقی می مانند در حالی که بعضی قسمت های دیگر تصویر، بلوری می شوند.

مراحل اعمال فیلتر lens blur در فتوشاپ

ابتدا از filter->blur->lens blur را انتخاب می کنیم.فیلتر lens blur فتوشاپ - lens blur filter

 1. ویژگی source: اگر در پنل channels، یک کانال آلفا ساخته ایم، در این قسمت می توانیم آن را انتخاب کنیم. دو حالت دیگر نیز برای این ویژگی موجود است:
  1. transparency: اگر می خواهیم وقتی تصویر بیشتر شفاف می شود، بیشتر بلور شود، این گزینه را انتخاب می کنیم.
  2. layer mask: انتخاب این گزینه باعث می شود که بلور بر اساس مقادیر grayscale موجود در layer mask اعمال شود.
 2. ویژگی blur focus distance: مشخص می کند که یک قسمت از تصویر چقدر باید بلوری یا غیر بلوری باشد.
 3. ویژگی های موجود در قسمت iris: هدف از ویژگی های موجود در این قسمت، شبیه سازی لنز دوربین است. در این قسمت، می توانیم شکل لنز، Radius که همان اندازه ی لنز است، curvature و rotation را تعیین کنیم.
 4. ویژگی های موجود در قسمت specular highlights: فیلتر lens blur، متوسط highlightهای تصویر را به دست می آورد که اگر به درستی تنظیم نشود، بعضی از highlightهای تصویر به خاکستری تبدیل می شوند. ویژگی های موجود در این قسمت، با ما امکان تنظیم این ویژگی ها را می دهند.
  1. ویژگی threshold: با استفاده از این ویژگی، تنظیم می کنیم که کدام قسمت از highlightهای تصویر باید specular باقی بماند.(منظور سفید باقی بماند.)
  2. ویژگی brightness: با استفاده از این ویژگی، مشخص می کنیم که قسمت های بلوری تصویر، چقدر باید روشن تر شوند.
 5. ویژگی noise: بلوری کردن تصویر، باعث می شود که noiseهای موجود در تصویر، محو شوند. اینکه noiseهای تصویر به طور کامل از بین بروند، باعث می شود که تصویر غیر واقعی یا غیر هماهنگ به نظر برسد. با بیشتر کردن مقدار این ویژگی، noiseهای بیشتری به تصویر اضافه می کنیم.
 6. ویژگی monochromatic: با فعال کردن این ویژگی، بدون این که به رنگ های موجود در تصویر، آسیبی وارد کنیم، noise اضافه خواهد شد.

نکته: فیلتر lens blur، نمی تواند بر روی یک لایه که به smart object تبدیل شده است، اعمال شود.

مثالی از فیلتر lens blur به صورت زیر است:آموزش فیلتر lens blur فتوشاپ

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

One Response to فیلتر lens blur فتوشاپ – lens blur filter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ